«Маладзечна-ДЮСШ-4» — «Колас» (Чэрвень) — 4:0

9 мая. Маладзечна. Гарадскі стадыён. Пераменная воблачнасць. 17 градусаў. 50 гледачоў.

«Колас»: Курыловіч, Петрусевіч, Рысянкоў, Немагуцін, Палтаржыцкі, Лаўрык, Цэдрык (Прытыка, 85), Чысты, Масько (Слыхоўскі, 60), Шалабнёў (Камісаранка, 78), Няхай (Красоўскі, 78).

Першы тайм матча прайшоў з відавочнай перавагай нашых футбалістаў. Чэрвеньцы, у якіх атрымлівалася літаральна ўсё, прынамсі тройчы маглі забіваць. Але да перапынку лік так і не быў адкрыты.

У другой палове сустрэчы каманды памяняліся ролямі — гульнявай ініцыятывай завалодалі гаспадары поля. І, у адрозненне ад нашых, свае шанцы забіць не ўпусцілі. У вароты «Коласа» ўляцелі ажно чатыры мячы (адзін з іх — з пенальці).

Наступны матч чэмпіянату чэрвеньцы правядуць сёння на сваім полі з камандай «Беразіно». Пачатак — у 16 гадзін.

Ігар АДАМОВІЧ

Вынікі астатніх матчаў 2 тура: «Валожын-2010» — «Забудова-2007» (Маладзечанскі раён) — 1:3, «Крупкі-ДРБУ-164» — «Вілія» (Вілейка) — 1:5, «СМІаўтатранс» (Смалявічы) — «Жодзіна-2007» — 0:1, «Беразіно» — ФК «Барысаў» — 1:2.